Zakopane to najchętniej odwiedzane przez turystów miejsce w polskich Tatrach. Często Gości pytają nas, co warto zobaczyć. Poniżej przedstawiamy najpopularniejsze atrakcje znajdujące się w okolicy.

Gubałówka

Kolejnym nie zależnie od pory roku tłumnie odwiedzanym miejscem jest Gubałówka, z której roztacza się piękny widok na Zakopane. Na to wzniesienie można wyjechać koleją liniowo-terenową lub wspiąć się pieszo. W zależności od sezony, z Gubałówki można zjechać na nartach, snowboardzie, sankach, a nawet rowerze.

Krupówki

Chcąc wymienić miejsca warte zobaczenia w Zakopanem, nie sposób nie zacząć od Krupówek. Jest to ulica położona w centrum miasta, na której znajduje się olbrzymia ilość sklepów i stoisk oferujących całą masę produktów i pamiątek związanych z regionem Podhalańskim. Znajdziemy tam również restauracje i interesujące punkty usługowe.

Myszogród

Tworząc artykuł na temat atrakcji Zakopanego nie zapomnieliśmy o najmłodszych. Myszogród to miejsce, w którym Twoje dziecko spędzi miło czas przez godzinę, a może nawet dłużej. Można tam podziwiać zadbane gryzonie jeżdżące pociągiem, mysie bary i stoki narciarskie.

Skocznia narciarska Wielka Krokiew

Dla wielu turystów, nie tylko fanów skoków nieodłącznym punktem zwiedzania Zakopanego jest zobaczenie Wielkiej Krokwi. Skocznie można podziwiać zarówno z dołu, jak i wyjechać na górę kolejką. W sezonie letnim, dla osób chociaż w pewnym stopniu chcących poczuć się jak skoczkowie istnieje możliwość zjazdu pontonem ze skoczni.

Papugarnia Egzotyczne Zakopane

Coraz popularniejszych w naszym kraju papugarni nie zabrakło również w stolicy Tatr. Ta znajduje się na Drodze do Olczy i jest pod patronatem Burmistrza Zakopanego. Spotkamy tak wiele rodzajów pięknych zadbanych ptaków, które chętnie usiądą nam na ramieniu, a niektóre zamienią z nami kila słów.

fot: https://www.facebook.com/egzotycznezakopane/

Willa Oksza

Miłośników sztuki i kultury góralskiej zachęcamy do odwiedzenia zabytkowej willi Oksza. W środku znajdziemy galerie sztuki z wspaniałymi dziełami inspirowanymi kulturą Podhala.

Muzeum Stylu Zakopiańskiego w willi Koliba

Kolejnym wartym zobaczenia zabytkiem architektonicznym w Zakopanem jest willa Koliba. Jest to budynek w stylu zakopiańskim wybudowany w XIX wieku, zaprojektowany przez Stanisława Witkiewicza. We wnętrzu znajduję się muzeum etnograficzne, ukazujące góralską kulturę.

Termy i aquaparki

Także miłośnicy sportów wodnych znajdą coś dla siebie w Zakopanem. Dla osób zmęczonych wędrówkami po górach, doskonała alternatywą będzie skorzystanie z zakopiańskiego aquaparku lub chwile relaksu na basenie termalnym.